سرویس جهانی GNSS-reflectometry

0
(0)

GNSS-reflectometry اولین سرویس جهانی GNSS-reflectometry که مربوط به داده های بادهای اقیانوسی است،  MERRBYS می باشد. این سرویس رایگان توسط کمپانی Surrey، مرکز اقیانوس شناسی NOC و آژانس فضایی اروپا ESA به راه افتاده است.

کاربران به کمک این سرویس، به مشاهدات مربوط به بادها که توسط گیرنده مخصوص ماهواره TechDemoSat-1 جمع آوری می شوند، دسترسی پیدا می کنند. در شکل زیر ماهواره TechDemoSat-1 را مشاهده می کنید. این ماهواره در سال 2014 توسط کشور انگلستان به فضا پرتاب شده است.

GNSS-reflectometry

این سرویس، سیگنال های بازتاب شده از سطح اقیانوس را به صورت نقشه های ماهیانه سرعت باد در اقیانوس منتشر می کند. این نقشه ها با فرمت kmz. بوده و توسط نرم افزار Google Earth مشاهده می شوند. علاوه بر این، اطلاعات بازتاب شده از مناطق قطبی نیز برداشت شده و امکان تحقیق بر روی این مناطق نیز به وجود آمده است.

GNSS-reflectometry

کاربران می توانند به داده های سه سال گذشته دسترسی داشته باشند. داده های جدید نیز به صورت روزانه و با تاخیر 30 روزه منتشر می شوند. همچنین امکان ثبت نام برای سرویس ارائه داده با تاخیر دو روزه نیز وجود دارد. پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک، امکان دسترسی به داده های این سرویس به صورت تقریبا آنی فراهم شده و وضعیت پیش بینی شرایط آب و هوایی بهبود پیدا کند.

برای دسترسی به این داده ها از مرکز نگهداری داده این سرویس استفاده کنید. البته برای استفاده از این مرکز باید ابتدا ثبت نام کنید. برای استفاده از داده های خام این سرویس نیز یک جعبه ابزار در محیط Matlab وجود دارد که می توانید آن را از این آدرس دانلود کنید.


امیر اللهویردی زاده

محقق در زمینه سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای GNSS و تعیین مدار ماهواره های مکعبی CubeSats، ژئودزین سابق، عاشق فضا و تکنولوژی

ORCID iD icon

اکانت توییتر جهت ارتباط سریع:

@AmirAllahvirdi

LinkedinEmailResearchGate

متوسط امتیاز 0 / 5. تعداد رای 0

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.