گسترش تکنولوژی ماهواره ای در استرالیا

0
(0)

به گفته سناتور Matt Canavan، وزیر منابع استرالیای جنوبی، دولت این کشور قصد دارد در حدود 260 میلیون دلار برای گسترش تکنولوژی ماهواره ای در استرالیا هزینه کند. در این مبلغ مقدار 160.9 میلیون دلار در گسترش SBAS برای افزایش دقت و اعتمادپذیری سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای GNSS، هزینه خواهد شد. دولت استرالیا معتقد است، سرمایه گذاری در این زمینه موجب بهبود شرایط کشاورزی، صنعت هوایی، فروش، ساخت و تواید، دریانوردی، حمل و نقل ریلی و جاده ای و نیز افزایش حجم شغل و بازدهی آن در دراز مدت خواهد شد. علاوه بر آن، امنیت استفاده از سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای با ارائه پروژه های Integrity Monitoring افزایش می یابد.

هدف بعدی آن ها افزایش زیر ساخت تعیین موقعیت ملی و رسیدن به دقت 3 سانتی متر در استفاده از گوشی های هوشمند در تعیین موقعیت به کمک سیستم های ماهواره ای می باشد. به گفته محققان، با اجرای شدن این پروژه ها و گسترش تکنولوژی ماهواره ای در استرالیا، استرالیا به عنوان قوی ترین کشور در زمینه استفاده از سیستم های تعیین موقعیت و تلفیق آن با SBAS شناخته خواهد شد. برای این پروژه سرمایه ای معادل 64 میلیون دلار در نظر گرفته شده است.

پروژه دیگر در زمینه گسترش تکنولوژی ماهواره ای در استرالیا، با عنوان Digital Earth Australia شناخته می شود. در این پروژه که با سرمایه گذاری در حدود 36.9 میلیون دلار پشتیبانی می شود، تکنولوژی جدیدی برای دسترسی به اطلاعات دقیق و قابل اعتماد در زمینه تغییرات فیزیکی این کشور ساخته خواهد شد. آن ها معتقدند که با این تکنولوژی، قدرت سرمایه گذاری در این کشور افزایش می یابد. زیرا با داشتن اطلاعات کافی از تمامی پارامترهای مورد نیاز در سرمایه گذاری، ریسک های حاصل از سرمایه گذاری کنترل و نتایج حاصل، بهینه تر می باشد.

در مورد سیستم های GBAS و SBAS در نوشته سرویس های تعیین موقعیت تفاضلی DGPS/DGNSS توضیح داده ام.


امیر اللهویردی زاده

محقق در زمینه سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای GNSS و تعیین مدار ماهواره های مکعبی CubeSats، ژئودزین سابق، عاشق فضا و تکنولوژی

ORCID iD icon

اکانت توییتر جهت ارتباط سریع:

@AmirAllahvirdi

LinkedinEmailResearchGate

متوسط امتیاز 0 / 5. تعداد رای 0

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.