پردازشگر 4 فرکانسه

0
(0)

کمپانی Lighthouse از پردازشگر 4 فرکانسه خود رونمایی کرد. این پردازشگر که با نام Hibiki B014 شناخته می شود، امکان پردازش 4 فرکانس به صورت همزمان را فراهم می کند.

سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای GNSS، در فرکانس های مختلفی امواج خود را به سوی کاربران ارسال می کنند. GPS و GLONASS اطلاعات را از طریق 3 فرکانس ارسال می کنند در حالیکه Galileo و Beidou از 4 فرکانس استفاده می کنند. سیستم های دیگر نظیر QZSS نیز از 4 فرکانس بهره می برند. بسیاری از پردازشگر ها قدیمی توانایی پردازش 2 فرکانس به صورت همزمان را داشتند و در نتیجه برای پردازش همزمان چند فرکانس کاربردی ندارند.

پردازشگر 4 فرکانسه

درنتیحه کمپانی Lighthouse اقدام به طراحی پردازشگرهای Frond-End با قابلیت پرداش 4 فرکانس همزمان کرده است. اطلاعات پردازش شده توسط این دستگاه از طریق کابل USB 3.0 به کامپیوتر انتقال پیدا می کند. سرعت انتقال از این طریق تا 50 میلیون نمونه در ثانیه نیز می رسد که در بین پردازشگرها بی نظیر است. سرعت بالای انتقال موجب افزایش بهبود شرایط کار در محیط های شهری با خطای چندمسیری Multipath بالا و استفاده بهینه از فرکانس L5 می باشد.

ابعاد این پردازشگر 4 فرکانسه، 120×80×30 میلیمتر و وزن آن در حدود 320 گرم می باشد.

پردازشگر 4 فرکانسه


امیر اللهویردی زاده

محقق در زمینه سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای GNSS و تعیین مدار ماهواره های مکعبی CubeSats، ژئودزین سابق، عاشق فضا و تکنولوژی

ORCID iD icon

اکانت توییتر جهت ارتباط سریع:

@AmirAllahvirdi

LinkedinEmailResearchGate

متوسط امتیاز 0 / 5. تعداد رای 0

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.