از کجا شروع شد؟

ایده ی ایجاد سایتی برای ارائه مطالب مرتبط با ژئودزی اولین بار توسط جناب آقای دکتر عسگری و در دوره کارشناسی ارشد در سال 1390 مطرح شد. در آن مقطع، من بر روی سرویس های بین المللی مرتبط با ژئودزی کار می کردم که نتیجه آن ایجاد وبلاگ سرویس های بین المللی مرتبط با ژئودزی بود. پس از اتمام دوره ارشد در سال 1392 و آشنایی بیشتر با سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای (GNSS) تصمیم به ایجاد یک کانال در تلگرام گرفتم. هدفم از ایجاد آن، ارائه مطالب مفید و به روز در رابطه با ژئودزی، و به طور خاص سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای (GNSS) بود.

پس از آشنایی با خانم دکتر رازقی و پیشنهاد ایشان مبنی بر ایجاد یک سایت مرتبط با ژئودزی، تصمیم راسخ گرفتم تا با ایجاد آی آر ژئودزی، گامی مثبت در جهت معرفی صحیح سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای به علاقه مندان بردارم. در اواخر سال 1396 شروع به آماده سازی سایت کردم و در نهایت در فروردین 1397، آی آر ژئودزی به صورت رسمی آنلاین شد.

امیر اللهویردی زاده

شعار ما

افزایش سطح آگاهی در مورد سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای و سایر موارد مرتبط با ژئودزی

انتظار ما

حمایت از ما با به اشتراک گذاشتن مطالب با ذکر منبع. تولید محتوای علمی مناسب کاری پیچیده و زمان بر است. با توجه به این که ما یک سایت علمی محتوا محور هستیم، زمان زیادی برای تولید و به روز نگه داشتن مطالب می کنیم. لذا از همه کاربرانی که مطالب ما را مطالعه و یا استفاده می کنند، خواهش می کنم که حتما منبع آن را ذکر نمایند. با این کار شما به حقوق نویسندگان سایت احترام گذاشته و موجب دلگرمی ما می شوید.

تقاضای ما

از تمامی اساتید و محققین بزرگوار تقاضا داریم با ارائه نظرات سازنده خود ما را در بهبود سایت و ایجاد یک بستر مناسب برای ارائه مطالب مرتبط با ژئودزی همراهی نمایند. هدف نهایی ما این است که قدمی موثر در رشد سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای در ایران برداریم و این هدف به جز همکاری و ارتباط با شما همراهان امکان پذیر نمی باشد.

ما چه مطالبی ارائه می دهیم

آشنایی با سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای

دوره هایی طراحی کرده ایم که شما با گذراندن آن ها به صورت رایگان، با سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای آشنا می شوید. فرقی نمی کند شما چه سطحی از آشنایی با این سیستم ها داشته باشید. حتی اگر اولین بار است که نام آن را شنیده اید!

کارگاه آموزشی

در دوره های مختلف سال اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی خواهیم کرد. با شرکت در این دوره ها به سطج بالاتری از توانایی فردی خواهید رسید.

کتاب های الکترونیکی

ما با تولید کتاب های الکترونیکی، مطالب جدید و به روز را به زبان فارسی منتشر می کنیم. کمبود منابع با کیفیت به فارسی یکی از مشکلات بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان به سیستم های تعیین موقعیت می باشد.

مطالب به روز

در قسمت وبلاگ سایت، مطالب به روزی از تمامی قسمت های تعیین موقعیت ارائه می کنیم. با توجه به پیشرفت برق آسای تکنولوژی، باید در زمینه سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای به روز بود.

تیم ما

امیر اللهویردی زاده

موسس آی ار ژئودزی

دانشجوی دکترای GNSS دانشگاه Curtin، کارشناس ارشد ژئودزی از دانشگاه اصفهان، مدرس دانشگاه، علاقه من


د به سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای، مدیریت پروژه، برنامه نویسی

آرش طایفه رستمی

نویسنده مهمان - ادمین کانال تلگرام​

دانشجوی دکتری ژئودزی، مدرس دانشگاه، پژوهشگر در زمینه‌های سیستم‌های ماهواره‌ای ناوبری جهانی، داده‌ گواری مشاهدات ماهواره‌ای مختلف برای مطالعه اتمسفر، ارتفاع‌سنجی رادار ماهواره‌‌ای، InSAR و زمینه‌های مختلف سنجش‌ازدور.

آی آر ژئودزی

یحیی سعادتمند

نویسنده مهمان

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری-ژئودزی دانشگاه زنجان، علاقه مند به تحقیق در ارتباط با سیستم های GNSS و سیستم های تداخل سنجی راداری (InSAR) و برنامه نویسی در محیط MATLAB.

hosein ghobadi

حسین قبادی

نویسنده مهمان

دانشجوی دکتری در Complex Systems و کارشناس ارشد Embedded Systems. محقق درزمینه ی سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای در موسسه ملی ژئوفیزیک ایتالیا.

می خواهید با ما همکاری کنید؟

رزومه خود را برای من ایمیل کنید.