برای دانلود یک فایل راینکس چکار کنیم؟

دانلود فایل راینکس یکی از مشکلاتی است که خیلی از افراد در بررسی سیستم های تعیین موقعیت با آن مواجه می شوند. در این صفحه روش های مختلف دانلود فایل های راینکس را مورد بررسی قرار می دهیم. صفحه هر چند وقت یکبار به روز شده و منبع جدیدی برای دانلود فایل راینکس در اختیار شما قرار می گیرد. 

آشنایی با فایل راینکس

اگر در مورد فایل راینکس اطلاع کافی ندارید حتما نوشته های زیر را بخوانید. در این نوشته ها، به بررسی ساختار یک فایل راینکس پرداخته شده است. 

دانلود فایل راینکس

برای دانلود فایل راینکس راه های مختلفی وجود دارد. سرویس های مختلفی هستند که این فایل ها را در اختیار کاربران قرار می دهند. با آی آر ژئودزی همراه باشید تا این منابع را معرفی کنیم.

یکی از مهمترین سرویس هایی که فایل های راینکس را منتشر می کند، سرویس IGS است. برای آشنایی با این سرویس و خدماتی که ارائه می دهد، نوشته معرفی سرویس IGS را مطالعه کنید.

دانلود فایل راینکس از سرویس IGS

برای دانلود فایل راینکس از طریق سرویس های IGS باید از طریق مرکزهای داده این سرویس استفاده کنید. در حال حاضر دو مرکز داده IGS اقدام به انتشار فایل های راینکس مشاهداتی مربوط به ایستگاه های دائم شبکه IGS می کنند:

بر روی هرکدام از لینک های بالا که کلیک کنید، صفحه دانلود فایل ها باز می شود. همانطور که مشاهده می کنید، پوشه هایی بر اساس سال مرتب شده اند. سال مورد نظر برای دانلود فایل راینکس را انتخاب کنید و وارد پوشه مربوط به آن شوید. در داخل پوشه سال، پوشه هایی بر اساس روز از سال قرار دارند. مثلا فایل های راینکس مربوط به اول ژانویه سال 2018 را در پوشه شماره 1 که در پوشه 2018 وجود دارد، پیدا می کنید.

در صفحه روز مورد نظر فایل های مختلفی وجود دارند. در این جا فایل های مربوط به ایستگاه های شبکه IGS را در نسخه های مختلف پیدا می کنید. اگر نوشته معرفی نسخه 3 راینکس را مطالعه کرده باشید، می دانید که فایل های نسخه 3 دارای چه پسوندی هستند و نامگذاری آن ها چگونه است. پس به راحتی می توانید فایل مورد نظر خود دانلود کنید.

تمامی فایل های ارائه شده به صورت فشرده شده هستند که با نرم افزار هایی مانند WinRAR می توانید از حالت فشرده خارج کنید. فایل های راینکس نسخه 3 دارای پسوند rnx، فایل های راینکس مشاهداتی نسخه 2 دارای پسوند d، فایل های راینکس ناوبری نسخه 2 دارای پسوند n (مربوط به GPS) و g (مربوط به گلوناس) و فایل های راینکس مربوط به اطلاعات اتمسفری دارای پسوند m می باشند. 

دانلود داده های شبکه NGS

برای دانلود داده های این شبکه نوشته زیر را بخوانید. در این نوشته به صورت کامل نحوه دانلود را توضیح داده ایم.

دانلود فایل راینکس

تغییر ftp پایگاه داده CDDIS

با توجه به تغییر ftp پایگاه داده CDDIS از روشی که در نوشته زیر توضیح داده ام برای دانلود فایل های ایستگاه های IGS استفاده کنید.  

این صفحه را با دیگران به اشتراک بگذارید