اپلیکیشن دیدن ماهواره های گالیله

5
(1)

کارآموزان آژانس فضایی اروپا ESA، در زمان های اضافی خود، اپلیکیشنی طراحی کرده اند که می تواند با کمک افمریز ماهواره های گالیله و فناوری واقعیت افزوده یا Augmented Reality که پیشتر در بازی معروف Pokeman go دیده بودیم، محل قرار گرفتن ماهواره های گالیله را از طریق دوربین گوشی های هوشمند اندرویدی نمایش دهد.

اپلیکیشن دیدن ماهواره های گالیله

در واقع با راه اندازی این اپلیکیشن و گرفتن دوربین گوشی هوشمند به سمت آسمان ماهواره های گالیله را به صورت واقعیت افزوده و آنی مشاهده می کنید. این اتفاق از طریق اطلاعات مداری یا همان افمریز های منتشره سیستم گالیله رخ می دهد.

وقتی سیگنالی از سمت ماهواره دریافت می شود، ماهواره در موقعیت محاسبه شده از افمریز دریافتی، به رنگ سبز نمایش داده می شود. ماهواره های قرمز رنگ ماهواره هایی هستند که به زودی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. ماهواره های نارنجی رنگ، ماهواره هایی هستند که سیگنال آن ها احتمالا به دلیل وجود موانع قابل دریافت نمی باشند.

همچنین علاوه بر موارد بالا، برای ماهواره های سبز رنگ، اطلاعات بیشتری نظیر نوع مشاهده دریافتی، سازنده ماهواره و تاریخ پرتاب نیز در دسترس می باشد.

اپلیکیشن دیدن ماهواره های گالیله

این اپلیکیشن در مرحله تست بوده و به زودی از طریق مارکت اندروید در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. برای آشنایی بیشتر با سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای گالیله، نوشته آن را مطالعه نمایید.

ویدیوی زیر را ببینید


امیر اللهویردی زاده

محقق در زمینه سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای GNSS و تعیین مدار ماهواره های مکعبی CubeSats، ژئودزین سابق، عاشق فضا و تکنولوژی

ORCID iD icon

اکانت توییتر جهت ارتباط سریع:

@AmirAllahvirdi

LinkedinEmailResearchGate

متوسط امتیاز 5 / 5. تعداد رای 1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.