اختلاف انگلستان و اتحادیه اروپا بر سر سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای گالیله

مطالعه این نوشته در 2 دقیقه

اتحادیه اروپا اقدامات اولیه خود را مبنی بر حذف انگلستان و شرکت هایش از پروژه PRS در سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای گالیله، قبل از خروج این کشور از این پروژه در سال آینده، آغاز کرده است. در جواب به این تصمیم نیز، انگلستان خواستار بازگشت مبلغ 1 میلیارد پوند حاصل از سرمایه گذاری این کشور در Galileo شده است.

با وجود اینکه هر دو سمت این ماجرا، خواستار ادامه دادن همکاری در پروژه سیستم تعیین موقعیت Galileo بوده اند، اما اتحادیه اروپا خواستار ایجاد قوانین جدید، پس از خروج انگلستان از این اتحادیه شده است. آن ها تمایل ندارند کشوری خارج از اتحادیه اروپا امکان دسترسی به اطلاعات امنیتی و سری Galileo را داشته باشد و از سرویس PRS که مختص دولت های اروپایی عضو اتحادیه اروپا می باشد، استفاده کند.

گمانه زنی ها حاکی از این نکته است که انگلستان با دریافت این غرامت 1 میلیارد پوندی در فکر ایجاد یک سیستم تعیین موقعیت جدید با کمک استرالیا و متخصصین GNSS در این کشور می باشد.

در مورد سرویس PRS در نوشته معرفی سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای Galileo توضیح داده ام.


امیر اللهویردی زاده
دانشجوی دکترای GNSS دانشگاه Curtin، کارشناس ارشد ژئودزی از دانشگاه اصفهان، مدرس دانشگاه، علاقه مند به سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای، مدیریت پروژه، برنامه نویسی
LinkedinTelegram

متوسط امتیاز / 5. تعداد رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *